Zbrojovka Taurus je světoznámou americko-brazilskou značkou, který byla založena v roce 1939. Ve světě zbraní je tato společnost známá především pro své inovativní, licencované adaptace známých modelů zbraní, jako například samonabíjecí modely od zbrojovky Beretta, Colt a revolvery Smith & Wesson. Dnes se navíc zbrojovka Taurus pyšní titulem největšího výrobce krátkých zbraní na světě, což se projevuje především na jejich rozsáhlé a pestré řadě modelů samonabíjecích pistolí. Jejich sortiment pokrývá takřka veškeré možné využití krátkých zbraní - od modelů určených pro sportovní střelbu, přes kompaktní série pro EDC a sebeobranu, až po řady modelů určených pro služební využití. V současné době je firma Taurus na trhu vnímána velmi pozitivně. Obvykle jsou sice zbraně Taurus brány jako levnější alternativy mainstreamových značek, avšak díky dlouhodobému zaměření na výrobu a inovaci je dnes společnost Taurus schopna nabídnout produkty o velmi vysoké kvalitě. Firma je tedy rozhodně vhodnou volbou pro zákazníky, kteří hledají vynikající poměr mezi cenou, kvalitnou a výkonem. V naší nabídce naleznete širokou řadu modelů zbraní od zbrojovky Taurus a to ať už hledáte samonabíjecí pistole ve velikosti Full Size, kompaktní verze pro každodenní nošení nebo pistole o velikosti Subcompact, určené především pro skryté nošení a sebeobranu. Naprostá většina námi nabízených modelů jsou v ráži 9 mm Luger, 45 AUTO (45 ACP) nebo malorážná 22 LR (22 Long Rifle), avšak v nabídce máme i samonabíjecí pušky Taurus v ráži 223 Rem. (5,56 NATO). Samozřejmostí je pak i široká nabídka příslušenství jako například náhradní zásobníky. Ať už hledáte originální koncepce nebo moderní adaptace legendárních a léty prověřených designů, jako například modely Beretta 92, Colt 1911, či M4 Carbine, určitě si prohlédněte naší širokou nabídku zbraní, samonabíjecích pistolí a pušek od společnosti Taurus. Určitě si mezi nimi najdete nějakou, která se vám zalíbí! |
Při výstřelu se zapálí výbušná směs v náboji a horké rozpínající se plyny vytlačí střelu vysokou rychlostí z hlavně. Ve chvíli, kdy střela opustí hlaveň, uvolňí se přetlak horkého plynu do okolní atmosféry a rychle chladne. Tento únik plynů způsobuje hluk, který lze částečně utlumit zpomalením úniku plynů ze zbraně právě pomocí tlumiče hluku výstřelu. Další hluk pak způsobuje sonický (balistický) třesk, kdy střela překoná po opuštění hlavně zbraně rychlost zvuku. Tento hluk je pak možné omezit použitím subsonického střeliva, které má slabší prachovou náplň a střela letí rychlostí pomalejší, než je rychlost zvuku ve vzduchu.
Tlumič má většinou tvar válce z oceli nebo hliníku a je rozdělený do několika dutých komor (většinou od 4 do 15). Komora tlumiče nejblíže k ústí hlavně bývá největší a další komory tlumiče jsou pak menší. Díky přepážkám mezi komorami se uvolněný horký plyn rozpíná do okolního prostředí pomaleji. Přepážky mezi komorami se dělí na bezkontaktní a kontaktní.
Hluk při výstřelu ze zbraně nejde potlačit úplně. Tlumiče na zbraně nefungují tak efektivně, jak to známe z akčních filmů. Tlumiče utlumí hluk výstřelu pouze částečně a je tak stále dobře slyšet. Jejich účinnost závisí na použitém střelivu, ráži projektilu a jeho rychlosti. Životnost tlumičů se odvíjí od konstrukce a použitých materiálů a kvalitní tlumiče můžou být i dražší než samotná zbraň.