Německá zbrojovka Walther, přesněji řečeno Carl Walther byla založena Carlem Waltherem v roce 1886. Již více než 140 let tak vyrábí střelné zbraně pro služební i sportovní použití. Původní továrna v Zella-Mehlis byla po rozdělení Německa opuštěna a zbrojovka od 50. let 20. století sídlí v Ulmu ve spolkové zemi Bádensko-Württenbersko. Firma Walther je dnes proslulá především svými modely pistolí a to zejména modely PPK, PPQ a PPS. Společnost je ovšem známá i ve světě nožů. Nože Walther vyrábí jak zavírací, tak i s pevnou čepelí. Typický nůž Walther je pak často charakterizován stejnými znaky jako ony legendární střelné zbraně z fabrik tohoto renomovaného výrobce - kvalitní, odolný a precizně zpracovaný. Sláva značky Walther začala s uvedením modelu PP (Polizei Pistole) a zejména modelu PPK (Polizei Pistole Kriminalmodell), jenž se stal ikonickou zbraní agenta 007. Dalším slavným modelem je Walther P38, který se nechvalně zviditelnil v rukách příslušníků Wehrmachtu, nicméně dále pak sloužil i v odlehčené verzi P-1 v Bundeswehru až do 90. let. V roce 1993 se Walther stal součástí koncernu Umarex. Walther dále vyrábí moderní služební pistole, zejména z řady PPQ a PPS, Umarex pak nabízí jejich airsoftové a plynové varianty. Walther se také dlouhodobě zaměřuje na sportovní střelbu a proto nabízí speciálně upravené sportovní varianty původně služebního modelu PPQ a dále má ve své nabídce celou řadu špičkových sportovních vzduchových a malorážkových zbraní pro olympijské disciplíny. Máte za sebou zkoušky na ZP? Zde vám poradíme jak vybrat první zbraň. Veškeré z nabízených modelů dlouhých zbraní skladem si můžete po předchozí domluvě prohlédnout v našich prodejnách v Praze, v Brně, ve Vyškově nebo v Táboře. S případnými odbornými dotazy nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese zbrane@armed.cz. |
Zbraně C-I k držení nevyžadují zbrojní průkaz. K nákupu, držení a nošení stačí, aby vám bylo alespoň 18 let, dalšími podmínkami jsou svéprávnost a místo pobytu na území České republiky. Jediná opravdová povinnost, která s nákupem zbraně kategorie C-I zůstává, je povinnost nahlásit její nákup / vlastnictví na příslušném útvaru policie do deseti pracovních dní od jejího zakoupení.
Jedná se o velmi různorodou skupinu volně prodejných zbraní, které nepodléhají registraci. Do této skupiny tak patří například volně prodejné vzduchovky, předovky, airsoftové zbraně, paintballové zbraně, historické zbraně, perkusní zbraně, plynové zbraně s ráží do 6,35 mm a nebo například určité znehodnocené zbraně.
Od 30.1. 2021, kdy nabyl účinnost zákon č. 13/2021 Sb., se za zbraně kategorie D již nepovažují mechanické zbraně jako například kuše, luky, praky a podobné. Tyto zbraně se nově nepovažují ani za zbraně žádné jiné kategorie.